Okular najbolji organizator volontiranja u Srbiji za 2021. godinu

Unicef je izabrao udruženje Okular za najboljeg organizatora volontiranja u 2021. godini. Na prvom okupljanju ovogodišnjeg Omladinskog odbora Unicefa, organizovana je i dodela priznanja najboljim volonterima i organizatoru volontiranja za 2021. godinu, a nagrade je uručila generalna direktorka Unicef Srbija Dejana Kostadinova.

Platforma Volonteri na mreži, koju je pokrenuo Unicef, okupila je na stotine mladih ljudi u Srbiji, koji su u doba pandemije, shvatili da je našem društvu potrebno pomoći i rešili da se aktivno posvete volontiranju. Veliki broj organizatora volontiranja i volonterskih zadataka iz različitih oblasti našao se na platformi tokom 2021. godine.

„Zadovoljstvo je bilo raditi na promovisanju platforme zajedno sa najboljim mladim ljudima iz Srbije, koje je ova platforma i okupila na jednom mestu, a mnogo nam je drago što je Unicef rešio da nas na taj način podrži, jer nema ništa lepše od volontiranja. U ovom procesu upoznala sam sjajne mlade ljude iz cele Srbije, a neki od njih su mi sada i prijatelji.“ – kaže Jovana Janev, vršnjačka edukatorka u Okularu, a članica prošlogodišnjeg Unicefovog Omladinskog odbora.

„Okular je uz pomoć volontera na mreži dobio više od 50 mladih volontera iz cele Srbije. Sa njima redovno održavamo volonterske sastanke, a sa nekima od njih postali smo toliko bliski da ih predstavljamo kao naše stalne saradnike. Oduševljeni smo brojnošću kvalitetnih mladih ljudi koji žele da volontiranju i pomognu svojoj zajednici odvajajući za nju najvažniji resurs današnjice – svoje vreme. Kada neko prepozna vaš trud i rad na poboljšanju okruženja u kojem svi mi živimo, onda je to najveće priznanje koje možete dobiti za vaš rad, a Unicefovo prepoznavanje Okulara nam je vetar u leđa da budemo još bolji, brojniji i korisniji u stvaranju društva koje je jednako za svako dete i svaku mladu osobu u Srbiji“- kaže Aleksandra Milutinović, predsednica udruženja Okular.

UNICEF Srbija/2021/Vaš

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *